آسیب شناسی رسانه در دنیای امروز
.
این سایت‌ها برای سست‌کردن خانواده و از بین‌بردن فرهنگ و تبلیغ ضد فرهنگ از هیچ روشی دریغ نمی‌کنند به‌طوری که ارتباط جنسی با محارم، همجنس‌گرایی و... را امری عادی و حق طبیعی هر انسان جلوه داده و قبح این گناه خانمان‌سوز را ریخته و باعث تباهی فرد، خانواده و حتی یک جامعه می‌شوند.
مستهجن‌نگاری در اینترنت و تاثیر آن بر جوانان و نوجوانان در حال حاضر چندین هزار سایت و وبلاگ اینترنتی وجود دارد که حاوی تصاویر مستهجن می باشد. اگر تا پیش از این، استفاده ابزاری از زنان در تبلیغ لباس و کالاهای لوکس در کشورهای غربی معمول بود، این سایت‌ها پا را فراتر نهاده و صحنه‌های ارتباط جنسی را به طور آشکارا تبلیغ می‌کنند.

مطالب مستهجنی که این سایت‌ها منتشر می‌کنند به قدری زننده و مخرب است که بنیان بسیاری از خانواده‌ها را سست کرده و بعضاً موجب تباهی خانواده‌ها می شود.

این سایت‌ها برای سست‌کردن خانواده و از بین‌بردن فرهنگ و تبلیغ ضد فرهنگ از هیچ روشی دریغ نمی‌کنند به‌طوری که ارتباط جنسی با محارم، همجنس‌گرایی و... را امری عادی و حق طبیعی هر انسان جلوه داده،قبح این گناه خانمان‌سوز را ریخته و باعث تباهی فرد، خانواده و حتی یک جامعه می‌شوند.

روانشناسان بر اساس تجربیات خود در مواردی که با کودکان و نوجوانان سر و کار داشته‌اند، متفقاً بر این باورند، پسرانی که با تصاویر خشونت‌آمیز و مستهجن سر و کار داشته‌اند، تماماً انگیزه‌های هوس مدارانه ای نسبت به دختران پیدا کرده‌اند؛ در عین حال دخترانی که به این فضا آلوده شده‌اند پاسخ مثبتی به این‌گونه تمایلات جنس مخالف داده‌اند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{اینترنت}:.، .:{آخرین اخبار }:.، 
برچسب ها : مستهجن نگاری، اینترنت، جنگ نرم، فضای مجازی، جوانان، نوجوانان، تجاوز،
لینک های مرتبط :
کرات و همکارانش درمباحث روان شناسی اینترنت به این نتیجه دست یافتند که استفاده فزاینده از اینترنت با کاهش ارتباط خانوادگی و شرکت در محافل اجتماعی محلی همراه است. افزون بر این، شرکت کنندگان در این پژوهش، به انزوای اجتماعی و افسردگی دچار شده بودند.
در یادداشت‌های پیشین به بررسی برخی نظریات مطرح در حوزه روان‌شناسی اینترنت پرداختیم از جمله اینکه اینترنت یک فضاى اجتماعى و شناختى است و استفاده از اطلاعات در این فضا، به فعال‌سازى روابط اجتماعى كمك مى‌كند.

فرایندهای ارتباطی درون فضایى خاص یعنی فضاى مجازى رخ مى‌دهد كه ویژگى‌هاى ساختارى و فرایندى ارتباط را گسترده‌تر مى‌كند.

اینترنت در میان همه گروه های اجتماعی اعم از زن و مرد، پیر و جوان، بی سواد و باسواد از جذابیت خاصی برخوردار است، گسترش اینترنت، مانند هر نوآوری دیگری به ایجاد دگرگونی هایی در جنبه های مختلف زندگی انجامیده و استفاده از آن، امری اجتناب ناپذیر شده است.

هیوبرت دریفوس از نظریه پردازان روان شناسی فضای مجازی در کتابش به نام "در باب اینترنت" استدلال می‌کند:


ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{اینترنت}:.، .:{مشاوره و راهنمایی}:.، 
برچسب ها : اینترنت، فضای مجازی، فناوری، روانشناسی اینترنت، واقعیت اجتماعی، فرایندهای ارتباطی، انزوای اجتماعی،
لینک های مرتبط :
نكته تكان‌دهنده در مورد اینترنت این است كه شكل‌گیری آنچه را كه "هم‌آمیزی مطلق علائق" است ممكن و حتی تشویق خواهد كرد، منظور از این اصطلاح این است كه توانایی پرسه‌زدن صرف در شبكه ساختار‌نیافته‌ای از پسند‌ها، صرفا مجال همسانی و نه هماهنگی را فراهم می‌آورد.
اینترنت و فناوری‌های نوین مرتبط با آن در دنیای امروز منجر به شکل گیری بسیاری از زیر شاخه‌های دانش مرتبط با آن شده است.

دانش اینترنت در ابعاد وسیعی گستره خود را نمایان ساخته است که روان شناسی اینترنت یکی از این زیر شاخه‌هاست.

دریک تعریف بسیار کلی می توان اینترنت را به‌سان مخزنی از اطلاعات خوب و بد، زشت و زیبا، اخلاقی و غیر اخلاقی دانست.

آگاهی از پی‌آمدهای اینترنت و در کنار آن، در نظر گرفتن راهبردهای مناسب برای استفاده درست و پیش‌گیری یا کاهش پی‌آمدهای احتمالی منفی آن، اهمیتی اساسی دارد.

همانطور که در مقاله پیشین بیان کردیم روان شناسی اینترنت، به فرایندهای ارتباطی، رفتار و حالت‌های روانی افراد در هنگام استفاده از اینترنت می‌پردازد.

ارزیابی ویژگی‌های رفتاری و روانی، یکی از عوامل تأثیرگذار در پیدایش روان‌شناسی اینترنت بوده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{اینترنت}:.، .:{مشاوره و راهنمایی}:.، .:{آخرین اخبار }:.، 
برچسب ها : اینترنت، فناوری، همسانی، هماهنگی، روان شناسی، گراهام، گفتگو،
لینک های مرتبط :
بسیاری از پژوهش‌گران حوزه روان‌شناسی اینترنت، گفته‌اند ارتباط افراد از طریق اینترنت به شیوه های مختلف، در مقایسه با انواع روزمره ارتباط که با حضور جسمانی افراد همراه است، حالتی تقلیل یافته دارد.
نقش رسانه‌های گروهی و اهمیت آن‌ها در شکل‌دهی و تغییر رفتار مخاطبان در همه مقاطع سنی از کودکی و نوجوانی تا سنین بالاتر بر کسی پوشیده نیست.

اجتماعی کردن نوجوانان و جوانان یعنی ارائه کردن ارزش‌ها، مقررات، آداب، رسوم و ضوابط جامعه به آنان و ترغیب آنان به هم‌نوایی و سازگار شدن با خواسته‌ها و برآوردن انتظارات اجتماعی مربوط به نقش خود نیز حداقل در دوره‌های اخیر بر عهده رسانه‌های گروهی است.

امروزه و در عصر حاضر آگاهی از پی آمدهای اینترنت و در کنار آن، در نظر گرفتن راهبردهای مناسب برای استفاده درست و پیش‌گیری یا کاهش پی آمدهای احتمالی منفی آن، اهمیتی اساسی دارد.  


ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{مشاوره و راهنمایی}:.، .:{اینترنت}:.، 
برچسب ها : رسانه، اینترنت، روانشناسی، فردیت، فرایند ارتباطی، هویت، رایانه،
لینک های مرتبط :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Generate your flash banner free online
فروشگاه اینترنتی خانواده پویا {RESANEH2.IR}
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای آسیب شناسی رسانه در دنیای امروز محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic