آسیب شناسی رسانه در دنیای امروز
.
این برنامه علاوه بر نقض حریم‌خصوصی و جاسوسی از کاربران، یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی فیس‌بوک خواهد بود؛ زیرا شرکت‌های تبلیغاتی با دسترسی به اطلاعات مکانی کاربران به راحتی می‌توانند تبلیغات موضوعی-مکانی برای کاربران ارسال کنند.
مسئولان فیس‌بوک در جاسوسی از کاربرانشان گامی رو به جلو بر‌داشته‌اند؛ آن‌ها در حال توسعه نرم‌افزاری هستند تا رفت و آمد کاربران و مکانی که کاربران در آن حضور دارند را رصد نمایند.

بنا‌به گزارش "دیلی‌میل"، فیس‌بوک در حال توسعه برنامه‌ای برای گوشی‌های هوشمند است که مکان کاربرانش را ردیابی کند؛ البته مسئولان فیس‌بوک گفته‌اند که هدف آن‌ها از ساخت چنین برنامه‌هایی آگاه‌سازی کاربران از اتفاقاتی است که پیرامون آن‌ها می‌افتد.

مسئولان فیس‌بوک مدعی شده‌اند که کاربران با استفاده از این برنامه می‌توانند به راحتی دوستان فیس‌بوکی خود را که در نزدیکی‌شان هستند پیدا کنند.

اما فعالان حریم خصوصی، نظر دیگری نسبت به این برنامه دارند و بیان کرده‌اند که این برنامه نقض آشکار حریم خصوصی کاربران فیس‌بوک به شمار می‌آید و آن‌ها اسم این برنامه را "فضول" نامیده‌اند.

این برنامه علاوه بر نقض حریم‌خصوصی و جاسوسی از کاربران، یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی فیس‌بوک خواهد بود؛ زیرا شرکت‌های تبلیغاتی با دسترسی به اطلاعات مکانی کاربران به‌راحتی می‌توانند تبلیغات موضوعی-مکانی برای کاربران ارسال کنند.

بنا‌به گزارش "بلومبرگ" اطلاعات این برنامه توسط دو نفر از کسانی که آگاهی به این موضوع داشته‌اند به بیرون درز کرده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{آخرین اخبار }:.، .:{اینترنت}:.، .:{جنگ نرم}:.، 
برچسب ها : اینترنت، ردیابی، جاسوسی، مکان یابی، فضای مجازی، فیس بوک، شبکه اجتماعی،
لینک های مرتبط :
پیشرفت روز‌افزون تکنولوژی باعث می‌شود که نسل جامانده از آن همواره از نسل همگام با تکنولوژی دورتر و دورتر شود و این فاصله اثر خود را در زمینه تربیتی نشان‌خواهد داد، زمانی که اثرات روابط آن‌لاین نمود خود را در زندگی شخصی افراد نشان دهد.

در دو گزارش پیشین به بعضی از نکات مهم امّا نادیده گرفته شده در گسترش روابط آن‌لاین در نسل جدید و در حال رشد پرداختیم. در این دو گزارش به این جمع بندی رسیدیم که بدون هیچ شکی، در آینده‌ بسیار نزدیک، روابط مجازی جزء جدایی‌ناپذیر از زندگی بشر خواهد شد؛ و با صرف این همه وقت در فضای آن‌لاین، نسل بعدی سعی می‌کند که ارتباط مجازی را جایگزین ارتباط مستقیم کند. روابط مجازی هدایت نشده و افسار گسیخته به مرور زمان بر تمامی انواع ارتباطات انسانی بشر تاثیر گذاشته و تسلط پیدا می‌کند.

در این گزارش به شرح دلایل روی آوردن نسل جدید به این شکل از روابط می‌پردازیم و در پایان راهکارهایی برای برقراری تعادل در رفتارهای اجتماعی این نسل به خوانندگان محترم ارائه می کنیم.

یکی از دلایلی که نسل کنونی به این نوع از روابط روی آورده این است که آن‌ها می‌توانند از این طریق در هرزمان و مکانی به ارتباط با دیگران بپردازند؛ زمان، مسئله‌ای است که این روزها به معضلی بزرگ در جوامع پیشرفته تبدیل شده است و وجود امکانات تکنولوژیک برای برقراری ارتباط، به عنوان راه‌حلّی مناسب، از سوی بشر انتخاب شده است.

ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{اینترنت}:.، .:{مشاوره و راهنمایی}:.، 
برچسب ها : ارتباطات، اجتماع، آن‌لاین، تکنولوژی، شبکه‌های اجتماعی، مجازی، وب،
لینک های مرتبط :
روابط مجازی هدایت نشده و افسار گسیخته به مرور زمان بر تمامی انواع ارتباطات انسانی بشر تاثیر گذاشته و تسلط پیدا می‌کند. به طور مثال در بسیاری از کشورهای پیشرفته، گروهی از نوجوانان وجود دارند که دور هم جمع می‌شوند و به جای صحبت با هم به یکدیگر پیامک می‌زنند.
آیا روابط 'آن‌لاین' برای فرزندان‌مان سودمند است؟ مدیریت احساسات در دنیای آن‌لاین، انگیزاننده قوی‌ای در بین کودکان برای رسیدن به اعتماد به نفس و پذیرش اجتماعی است همچنین این روش راهی برای درگیر شدن در فعالیت‌های آن‌لاین و آفلاین است.

کودکان و فرزندان این عصر بسیار علاقه‌مندند که در دنیای آن‌لاین به ارائه شخصیت خود بپردازند زیرا در این فضا دیگران هیچ راهی برای دستیابی به حقیقت مخفی‌شده در پشت احساسات فرد مقابل وجود ندارد، لذا نسل حاضر این روش را راهی خوب برای بروز شخصیت خود به دیگران ‌یافته است.


کوتاهی راه ارتباطات با دیگران در فضای سایبر نیز احتمال گسترش روابط عمیق با فرد مقابل را کم می‌کند، زیرا همان‌طور که برقراری ارتباط در این فضا به سرعت صورت می‌گیرد قطع رابطه نیز با همان سرعت امکان‌پذیر است. دلیل عدم وجود ارتباط عمیق در این فضا نیز همان فاکتور‌هایی است که در انتهای خبر پیش بدان اشاره نمودیم.


ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{اینترنت}:.، .:{مشاوره و راهنمایی}:.، 
برچسب ها : آن‌لاین، توییتر، تکنولوژی، پلتفورم، روابط جنسی‌، شبکه‌های اجتماعی‌، فرزندان، فیس‌بوک،
لینک های مرتبط :
"مدیریت احساسات" در دنیای آن‌لاین بسیار راحت‌تر است زیرا دریافت کننده اطلاعات در موقعیتی نیست که آن‌ چه را می‌بیند، می‌خواند و می‌شنود به طور واقعی امتحان کرده و به درک درستی از شخصیت فرد برسد.

آیا روابط 'آن‌لاین' سایبری برای فرزندانمان سودمند است؟ بدون شک این روزها نسل جوان و نوجوان گرایش بسیاری به سمت ارتباطات در دنیای مجازی پیدا کرده‌اند. دلیل افزایش "روابط سایبری" این است که والدین بدلیل مشغله بسیار و نیز ناامنی فضای جامعه از رفتن فرزندان خود به فضای طبیعت، پارک‌های محلّی و حتی خیابان جلوگیری می‌کنند و در مقابل جوانان و نوجوانان فضای مجازی را محیطی خوب برای گذران وقت خود می‌یابند.

فضایی که آن‌ها می‌توانند گعده‌های دوستانه و ملاقات‌های دسته‌جمعی با دوستان خود داشته باشند بدون اینکه خود و یا والدینشان از خطرات این فضا کوچکترین آگاهی داشته‌باشند. البته از وجود یک واقعیت نباید غافل شد که آن‌ها "نسل سایبر"اند و از همان اوان کودکی با این دنیای تکنولوژی رشد کرده‌اند و طبیعی است که قسمتی از وقت خود را نیز در این فضا صرف می‌کنند.

نکته‌ای که والدین بایستی به کودکان خود گوشزد کنند این است که پیش از انجام هرگونه ارتباط در دنیای مجازی، این سه سوال را از خود بپرسند.

1- آیا ارتباط آن‌لاین آن‌ها با فرد مخاطب ارتباطی سالم وتاثیرگذار است یا خیر؟

2- آیا ادامه این ارتباطات در بلند مدت، تاثیری در رشد شخصیت من دارد؟ادامه مطلب


نوع مطلب : .:{مشاوره و راهنمایی}:.، .:{اینترنت}:.، 
برچسب ها : جوان، فضای مجازی، نسل سایبر، نوجوان، والدین،
لینک های مرتبط :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Generate your flash banner free online
فروشگاه اینترنتی خانواده پویا {RESANEH2.IR}
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای آسیب شناسی رسانه در دنیای امروز محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic